مراسم شام غریبان حضرت امام رضا در میقات الرضابرگزار می شود

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- مراسم شام غریبان حضرت امام رضا(ع) در جوار برادر گرامی ایشان، حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)  برگزار می شود.

به گزارش شفقنا، مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) با بیان این مطلب گفت: این مراسم شنبه، ۲۱ آذر بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور کاروان خدامان افتخاری آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع)، عزاداران هیئت مذهبی بیت الزهرا(س)  و جمعی پرشور از دوستداران  اهل بیت عصمت و طهارت(ع) آغاز خواهد شد.

«حمزه سپهریان» ادامه داد: در این مراسم۱۵۰ تن از خدام بارگاه حسین بن موسی الکاظم(ع) با در دست داشتن شمع ولاله‌های فروزان و زمزمه «شام غریبان رضا(ع) شد، عالم همه غرق عزا شد» به سوگواری خواهند پرداخت.

سپهریان تصریح کرد: ایراد سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین  «وحیدی فر» از اساتید حوزه و دانشگاه قم و مرثیه سرایی  «جمال مقدم » از مداحان حرم مطهر رضوی از جمله برنامه های مراسم شام غریبان امام رضا(ع)  در میقات الرضا(ع) است.

آئین شام غریبان امام رضا(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود

آیین دیرینه شام غریبان حضرت ثامن الحجج(ع) با حضور خدمتگزاران حرم مطهر رضوی و عزاداران حضرت امام رضا(ع) برگزار می شود.

مراسم شام غریبان امام رضا(ع) شنبه ۲۱ آذر بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمین سیدجلال حسینی؛ معاون  تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با حرکت کاروان خدام از سازمان مرکزی این آستان واقع در چهارراه شهدا به سمت حرم مطهر حضرت ثامن الحجج(ع) آغاز خواهد شد.

این مراسم خدام بارگاه منور رضوی با به دست داشتن شمع ولاله‌های فروزان و زمزمه «شام غریبان رضا(ع) شد، عالم همه غرق عزا شد» به سمت حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) حرکت می کنند.

در ادامه این مراسم خادمین حرم مطهر رضوی در صحن جمهوری اسلامی با مرثیه سرایی و عزاداری مداحان و ذاکران اهل‌ بیت عصمت و طهارت(ع) خالق پور، ملائکه، خالق پور و خوش‌چهره به صاحت مقدس این امام بزرگوار عرض ارادت می کنند.

مراسم خطبه خوانی شب شهادت امام رضا(ع) نیز با حضور عاشقان اهل بیت (ع)، جمعه ۲۰ آذر ماه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی برگزار خواهد شد.

مراسم تشرف خادمان امام رضا(ع) در شام غریبان امام رضا(ع) با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و عموم خادمان حضرت امام رضا(ع) برگزار می شود همچنین این مراسم از شبکه های تلویزیونی صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران به طور زنده پخش خواهد شد و عاشقان و دلسوختگانی که توفیق حضور در این شب عزیز در حرم مطهر رضوی نداشته اند می توانند این مراسم را در هر نقطه از ایران اسلامی مشاهده نمایند.

انتهای پیام

selm.ir

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …