همزمان با ایام شهادت حضرت رضا(ع)؛ بسته کتاب‌شناسی «هشتمین خورشید آسمان امامت» معرفی می‌شود

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- انتشارات آستان قدس رضوی به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت امام رضا(ع) کتاب‌های برگزیده‌ی خود را شامل عنوان کتاب کودک و بزرگسال در خصوص سیره و سبک زندگی رضوی به علاقه‌مندان معرفی و پیشنهاد می‌کند.

به گزارش شفقنا، این انتشارات به عنوان مجموعه‌ای فرهنگی با دغدغه‌های دینی و ترویجی نسبت به تولید و انتشار کتاب‌هایی در زمینه‌های مختلف دینی و اعتقادی به‌ویژه در حوزه‌ی علوم رضوی اقدام کرده که به مناسبت ایام شهادت امام رضا(ع) تعدادی از برگزیده‌های این عناوین معرفی می‌شود.

بر این اساس و با وجود نیاز جامعه در افزایش معرفت نسبت به شیوه‌ی رفتاری اهل بیت(ع)، کتاب «امام رضا(ع) و زندگی» توسط انتشارات آستان قدس رضوی به چاپ رسیده که با توجه به استقبال گسترده مردم در سراسر کشور، این کتاب با گذشت یک سال از چاپ نخست و انتشار آن، با شمارگان بیش از یک میلیون تیراژ در چهار دوره تجدید چاپ شد.

این کتاب که نوشته‌ی «مهدی غلامعلی» است، مجموعه‌ای از احادیث ارزشمند امام رضا(ع) در ارتباط با سیره و سبک زندگی رضوی برای اثبات امامت و جایگاه والای ایشان را دربرمی‌گیرد.

مجموعه کتاب هشت جلدی «زائر رضوی» که در سال جاری توسط انتشارات آستان قدس رضوی در راستای همراهی و همگامی هرچه بیشتر با زائران حرم مطهر رضوی منتشر شده، شامل هشت عنوان کتاب از بین آثار متعدد به‌نشر در زمینه‌ی سیره و سبک زندگی امام رضا(ع) است که در قالب یک مجموعه‌ی کامل از شروع زندگی امام هشتم آغاز و به حرم مطهر رضوی ختم می‌شود.

حکمت‌های مانگار

کتاب «حکمت‌های رضوی» نوشته‌ی جواد محدثی توسط انتشارات آستان قدس رضوی به‌عنوان یازدهمین کتاب از سلسله کتاب‌های «راه زندگی» به چاپ رسیده که در آن به ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام رضا(ع) در زمینه‌های مختلف اعتقادی، اخلاقی، تربیتی، فقهی، تفسیری و تاریخی پرداخته می‌شود.

«ویژگی‌های فقه امام رضا(ع)» نوشته‌ی جواد مقصودی، عنوان دیگر کتاب به نشر در حوزه‌ی رضوی است که با روش تحقیق بنیادی و کاربردی و مطالعه در کتاب‌ها و آثار وجود، همراه با بررسی روایات فقهی و تالیف‌های منسوب به امام رضا(ع) با هدف توجه عمیق به حیطه دانش فقهی ایشان به رشته تحریر درآمده است.

کتاب «بوی بهشت» به عنوان مجموعه داستان‎هایی از شفایافتگان حرم مطهر رضوی به قلم حمیدرضا سهیلی که در سال جاری توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر شده است، به صورت کاملا مستند به بیان داستان‌های گروه شفایافتگانی که بهره‌مندی آن‌ها از این حرم مقدس آشکار شده، می‌پردازد.

انتشارات آستان قدس رضوی هم‌چنین کتاب‌های متعددی در ارتباط با سبک و سیره‌ی رضوی ویژه کودک و نوجوان به چاپ رسانده که از آن میان می‌توان به کتاب‌های «ماه غریب من» به قلم مجید ملامحمدی، «نشانه‌ها» به قلم ابراهیم حسن بیگی و با تصویرگری محمّدحسین صلواتیان، کتاب «برای ضامن آهو» نوشته حجت‌الاسلام غلام‌رضا حیدری ابهری و هم‌چنین کتاب شعر «مهمان خراسان» گردآوری شده توسط سعید بیابانکی از میان اشعار ۱۰ شاعر برتر حوزه‌ی کودک اشاره کرد.

انتهای پیام

selm.ir

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …