تعطیلی موقت مدرسه مذهبی پاکستانی در کانادا

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

به گزارش «شیعه نیوز»، مسوولان مدرسه قرآنی پاکستانی «الهدی» در تورنتو کانادا، پس از انتشار اخباری مبنی بر تلاش چهار دختر جوان محصل در آن برای پیوستن به گروه تروریستی داعش در سوریه، تصمیم به تعطیلی موقت این مرکز گرفتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مونترال به نقل از روزنامه «تورنتو استار» کانادا، تارنمای این مرکز مذهبی امروز (چهارشنبه) خبر تعطیلی موقت این مدرسه را منتشر و هدف از آن را محافظت از دانش آموران این مرکز اعلام کرد.

این مرکز در منطقه «میسی ساگا» حومه تورنتو که جامعه بزرگی از پاکستانی ها در آن ساکن هستند، واقع است.

پیشتر رسانه ها اعلام کرده بودند «تشفین مالک» یکی از مهاجمان تیراندازی در مرکز خدمات اجتماعی شهر «سن برناردینو» که به مرگ ۱۴ تن انجامید، به مرکز الهدی پاکستان به عنوان یکی از شناخته شده ترین مدرسه های قرآنی این کشور، رفت و آمد داشته است.

شبکه تلویزیون دولتی کانادا «سی بی سی»، روز دوشنبه خبر داد که چهار دختر سومالیایی تبار ساکن کانادا که در سال های اخیر در مدرسه الهدی درس خوانده بودند، کانادا را برای پیوستن به گروه تروریستی داعش ترک کرده اند.

سه دختر ۱۵ تا ۱۸ ساله از این چهار تن، پارسال توسط مقام های ترک شناسایی و به کانادا بازگردانده شدند. اما یکی از چهار دختر کانادایی از سال ۲۰۱۴ میلادی تا کنون در سوریه به سر می برد.

«عمران حق» رئیس مدرسه الهدی در کانادا در بیانیه ای که در تورنتو استار منتشر شد، عنوان کرد: مقام های کانادا هرگز این مرکز را از اتهام تلاش چهار محصل این مرکز برای پیوستن به سازمان های تروریستی مطلع نکرده بودند.

انتهای پیام/ ۸۵۲

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …