نجات زوار امام رضا (ع) از مرگ حتمی

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

به گزارش «شیعه نیوز»، تعداد ۱۸ زائر حرم رضوی صبح روز چهارشنبه بر اثر استنشاق گاز منو اکسید کربن در یکی از اقامتگاه های مشهد مقدس دچار مسمومیت ناشی از گازگرفتگی شدند.

مقارن ساعت ۵ و ۵۱ دقیقه صبح روز چهارشنبه با طلب استمداد از سامانه امداد و نجات ۱۲۵ سازمان آتش نشانی نجاتگران این سازمان برای نجات حادثه دیدگان به محل حادثه اعزام شدند.

تعداد ۱۸ زائر که در یک ساختمان مسکونی واقع در خیابان امام رضا(علیه السلام) مشهد اقامت داشتند به دلیل نقص در دودکش و بهره گیری از بخاری غیر استاندارد دچار گازگرفتگی شدند که با حضور به موقع نجاتگران سازمان آتش نشانی از مرگ حتمی جان سالم به در بردند.  

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد روز چهارشنبه در تشریح جزییات این حادثه گفت: با اعلام حادثه ای مبنی بر گاز گرفتگی تعدادی از زائران در یک ساختمان مسکونی واقع در خیابان امام رضا (علیه السلام) ستاد فرماندهی آتش نشانی مشهد بلافاصله نجاتگران ایستگاه شماره دو را به محل حادثه اعزام کرد.

آتش پاد سوم مهدی رضایی بیان کرد: تعداد ۱۸ نفر در این حادثه به دلیل استفاده از بخاری با دودکش غیر استاندارد دچار گازگرفتگی شدند که با حضور نیروهای آتش نشانی زائران دچار مسمومیت با همکاری پرسنل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به وجود درصد بالایی از گاز سمی منو اکسیدکربن در محل اسکان زائران که به وسیله دستگاه گازسنج ارزیابی شده بیان کرد: خوشبختانه هوشیاری این افراد که پس از بروزعلایم سردرد، حالت تهوع و سرگیجه موجب تماس با نیروهای امدادی شد جان این ۱۸ زائر را نجات داد.

پیش از این نیز و در طی هفته جاری تعداد ۵۱ زائر در مراکز اقامتی بین راهی مشهد مقدس بر اثر استنشاق گاز منو اکسید کربن دچار مسمومیت ناشی از گازگرفتگی شدند که جان آنها نیز با حضور به موقع نیروهای امدادی نجات داده شد.

انتهای پیام/ ۸۵۲

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …