اعلام همبستگی با مسلمانان در تورنتو

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

به گزارش «شیعه نیوز»، پس از حوادث تروریستی اخیر در پاریس که منجر به کشته شدن ۱۲۹ نفر و مجروح شدن شمار زیادی شد، شهر تورنتو و دیگر شهرها شاهد افزایش جرائم ناشی از نفرت شد.

روز بعد از حوادث پاریس مسجد شهر پیتربورو در ایالت انتاریو به صورت عمدی آتش زده شد.

دو روز پس از آن نیز دو مرد یک زن مسلمان را در «نورث یورک» تورنتو که به دنبال کودکانش به مدرسه رفته بود، مورد ضرب و شتم قرار دادند.

در نتیجه افزایش جرائم ناشی از نفرت، سیاستمداران و رهبران ادیان تورنتو گردهم آمدند تا علیه این اقدامات سخن بگویند و در کنار جمعیت اسلامی این شهر بایستند.

این برنامه به میزبانی سازمان «ایمان در شهر» که یک سازمان مقابله با فقر است با هدف تقویت صدای جامعه علیه تعصب برگزار شد.

مردان و زنان زیادی با لباس‌ها و نمادهای دینی گردهم آمدند و در مورد شرایط کنونی صحبت کردند.

الیاس علی، یکی از اعضای مسجد و سازمان‌دهنده این برنامه گفت: جنون و دیوانگی زیادی در جهان اطراف ما وجود دارد، حادثه پشت حادثه رخ می‌دهد و گاهی با اینکه این حوادث در خارج از مرزهای ما رخ داده، تأثیرات زیادی بر شهر ما می‌گذارد.

وی افزود: در میانه این فضای منفی، خیلی خوب است که چنین برنامه مثبتی برگزار می‌شود که همه دور هم جمع شویم و در مورد یکدیگر بیشتر یاد بگیریم و با هم برای ساختن جامعه‌ای بهتر کار کنیم.

شبیر علی، مسئول این مسجد نیز گفت: تروریست‌ها با تفسیر آموزه‌های قرآن به زعم خود، از آن در راستای مقاصد سیاسی و دیگر اهدافشان سوء استفاده می‌کنند.

خاخام‌ها، کشیش‌ها، ائمه مساجد و سیاستمداران حاضر در این برنامه نیز به سخنرانی پرداختند و بر پیام مشترک خود که اتحاد برای مقابله با جرائم ناشی از نفرت بود، تأکید کردند.

همچنین بیانیه وحدت که جامعه را به ایستادن در کنار هم برای نشان دادن همبستگی دعوت می‌کند، منتشر و در بین حاضران توزیع شد و در ادامه از همه نمایندگان شورای شهر تورنتو نیز خواسته شد که آن را امضا کنند.

انتهای پیام/۶۵۴

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *