ترک الشباب و پیوستن به داعش

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

به گزارش «شیعه نیوز»، فرار دو عضو الشباب از این گروه تروریستی، احتمال عضویت آنها در داعش را تقویت کرده است.

 دو تروریست عضو گروه الشباب سومالی- یکی آمریکایی و دیگری دارای تابعیت آمریکا – از این گروه تروریستی فرار کردند و نگرانی‌هایی را میان فرماندهان نظامی الشباب بوجود آوردند. با توجه به بروز برخی اختلاف نظرات و تنش‌ها میان اعضای الشباب، فرماندهان این گروه تروریستی نگران هستند نیروهای آنها به ترک گروه و پیوستن به القاعده و یا داعش تمایل پیدا کنند.

“ابو محمد،” یکی از فرماندهان الشباب، در این باره گفت: جنگجویان خارجی در الشباب اینجا احساس بیگانگی و انزوا می‌کنند، در صورتیکه اگر به سوریه و یا عراق بروند، داعش با آغوش باز از آنها استقبال خواهد کرد. اعضای آمریکایی و اروپایی داعش نزد این گروه تروریستی از ارزش و اعتبار بالایی برخوردار هستند و مورد توجه ویژه قرار دارند.

تروریست آمریکایی که الشباب را ترک کرده بود روز دوشنبه به وسیله نیروهای امنیتی سومالی دستگیر شد. وی دلیل فرار خود را بروز شکاف عمیق میان فرماندهان و اعضای داعش عنوان کرد.

تروریست‌های الشباب، گروه تکفیری داعش را قدرتمندتر از گروه فعلی خود می‌دانند و زندگی میان جنگجویانی که تجهیزات نظامی پیشرفته در اختیار دارند، مطمئن‌تر می‌دانند. اگر الشباب موفق به دستگیری اعضای فراری خود شود، مجازات اعدام را برایشان درنظر می‌گیرد.

انتهای پیام/ ۸۵۲

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …