رابطه مخفیانه ابوبکر البغدادی و مارین لوپر؟

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

به گزارش «شیعه نیوز»، پس از پیروزی حزب راستگرای “جبهه ملی فرانسه” به رهبری مارین لوپن، پایگاه اینترنتی شبکه روسیا الیوم در گزارشی به رابطه این تشکل با گروه تروریستی داعش خبر داد.

این پایگاه در گزارش خود نوشت: پیروزی حزب جبهه ملی در انتخابات منطقه ای فرانسه سبب ایجاد نگرانی های زیادی شد و پرسش های زیادی را درباره رابطه داعش با احزاب دست راستی و رادیکال در اروپا بوجود آورد.

در ادامه این گزارش آمده است: حزب راستگرای رادیکال فرانسه به رهبری مارین لوپن موفق شد در دور اول انتخابات منطقه ای پیروز شود. این حزب موفق شد پس از حملات پاریس با کسب ۲۸٫۱ درصد از آراء به حزب اول فرانسه تبدیل شود. این در حالی است که حزب جمهوری خواه فرانسه به رهبری نیکولا سارکوزی با کسب ۲۷٫۵ درصد در جایگاه دوم ایستاد. حزب حاکم سوسیالیست نیز با شکست سنگین در این انتخابات، ۲۳ درصد از آرا را کسب کرد و در جایگاه سوم قرار گرفت.

حزب راستگرای جبهه ملی موفق شد دستاوردهای مهمی را از حملات تروریستی داعش در ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) در پاریس کسب کند. اما رابطه داعش و احزاب راستگرای رادیکال فرانسه بسیار عمیق تر و پیچیده تر است. با وجود دشمنی میان طرفین، هر یک از آنها از طریق طنابی مخفی که آنها را به یکدیگر متصل می کند، به دیگری یاری می رساند.

تروریسم داعش از وجود گرایش های افراطی در جامعه تغذیه می کند و در مقابل نژادپرستی راستگرایان تندرو از ریشه های افراط بهره می برد. شکی نیست که حزب جبهه ملی از شکست دولت سوسیال در ایجاد راه حلی برای مشکلات بیکاری و کاهش رشد اقتصادی بهره برده و سازمان های تروریستی را با خون جدیدی از جوانان ناامید و منزوی تقویت کرده است.

همچنین باید اشاره کرد موج مهاجرت پس از اعلام تشکیل دولت بغدادی و اعمال قوانین قرون وسطایی که در مناطق گسترده ای از سوریه و عراق  با سوء استفاده از ضعف این کشورها و نارضایتی مردم در برخی مناطق ایجاد شد، افزایش یافت. در مقابل، پیروزی جبهه ملی که مخالف حضور گروه های خارجی در شورای مناطق است، سبب بوجود آمدن تبعیض علیه نیروهای خارجی و به خصوص مسلمانان خواهد شد. مسأله ای که در آمیختن آنها را در جامعه متوقف می کند و سبب گرایش گروهی از آنان به افراط گرایی خواهد شد. این مسأله ای است که سبب خواهد شد آنها به آغوش داعش و دیگر گروه های تروریستی روی بیاورند.

این شبکه سپس در گزارش خود نتیجه گیری می کند:  ما از همین جا جواب مخالفت قاطع حزب لوپن را با حمله علیه داعش دریافت می کنیم. با وجود صورت زشت حملاتی که قلب پاریس را لرزاند، این حزب و داعش با افراط گرایی زندگی می کنند. همانطور که بغدادی زیر پرچم القاعده و با تعلیم های اسامه بن لادن قدرت گرفت و کوشید مرزهای میان سوریه و عراق را بردارد و دولت خلافت را تأسیس کند، لوپن هم  تلاش دارد دولتی را بوجود آورد تا در آن مرزها را ببندد و دیوارهایی را که از قرن چهارم با فروپاشی دیوار برلین فروریخت، بار دیگر احیا کند.

انتهای پیام/ ۸۵۲

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …