کشف گور دسته‌جمعی مسلمانان در کنیا

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

به گزارش «شیعه نیوز»، کشف یک گور دسته جمعی جدید در استان مسلمان‌نشین شمال شرقی کنیا، بار دیگر نیروهای امنیتی این کشور را در معرض اتهام قرار داد.

نیروهای امنیتی کنیا از مدت‌ها قبل به دست داشتن در این قتل‌های غیرقانونی متهم شده‌اند.

نیروهای امنیتی کنیا در روزهای اخیر یک گور دسته‌جمعی را در دامنه‌های شهر ماندرا در استان شمال شرقی پیدا کردند.

یکی از سناتورهای ارشد این منطقه و ساکنان این شهر معتقدند که این گورها در حقیقت متعلق به قربانیان مسلمانی است که توسط خود همین نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

عبدی فتاح، یکی از ساکنان شهر ماندرا گفت: جسد یکی از قربانیان شناسایی شده و متعلق به زنی است که از سوی افرادی که خود را پلیس کنیا معرفی می‌کردند، دستگیر شده بود. من نمی‌دانم که جریان دقیقاً از چه قرار است؛ اما ما مسلمانان در ترس و هراس زندگی می‌کنیم.

فتاح گفت: بارها فریاد زده‌ایم که ما مسلمانان هدف قرار گرفته‌ایم؛ اما هیچ کس به کمک ما نمی‌آید؛ همه گروه‌های حقوق بشری نیز بر این مسئله تأکید کرده‌اند.

بیلو کرو، سناتور ماندرا نیز این قتل‌ها را به شدت محکوم کرد و ادعای نیروهای امنیتی را مبنی بر اینکه درگیری‌های قومی و قبیله‌ای دلیل وقوع این قتل‌ها بوده است، رد کرد.

وی گفت: من می‌خواهم نفرت خود را نسبت به کشتارهای غیرقانونی از سوی نیروهای امنیتی اعلام و بار دیگر این اقدامات را محکوم کنم.
از سوی دیگر پلیس کنیا بار دیگر این اتهامات را رد کرد.

این اولین‌باری نیست که نیروهای امنیتی کنیا با اتهام قتل‌های غیرقانونی مواجه هستند و پیش‌تر گزارش سال ۲۰۱۴ سازمان ملل نشان داده بود که تا سال ۲۰۱۰ تعداد زیادی قتل غیرقانونی در کنیا انجام شده است.

در ماه آگوست نیز فعالان حقوق بشر گزارش‌هایی را منتشر کردند مبنی بر اینکه ۱۰۰ مرد جوان مسلمان در ماندرا از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده و بیم آن می‌رود که به صورت غیرقانونی به قتل رسیده باشند.

انتهای پیام/ ۸۵۲

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …