ائتلاف آمریکایی ضد داعش یکی از مهمترین شاخصه های نفاق غرب است

[ad_1]

سلم گزارش می دهد :

به گزارش «شیعه نیوز»، «بثینه شعبان» مشاور بشار اسد رئیس جمهور سوریه در گفتگو با خبرگزاری رسمی این کشور (سانا) اظهار داشت که ائتلاف موسوم به ضد داعش به سرکردگی آمریکا یکی از مهترین شاخصه های نفاق غرب است. جایز نیست که بین روسیه و غرب مقایسه شود، روسیه به درخواست دولت مشروع پاسخ داده و با آن هماهنگ است، اما غرب ادعای مبارزه با گروه تروریسی داعش را دارد و معیارهای دوگانه را در این رابطه در پیش گرفته است و با همکاری با ارتش عربی سوریه یا تشکیل ائتلافی بین المللی برای پایان دادن به تروریسم مخالف است.

جنگ روانی دشمنان سوریه علیه ملت

وی افزود: دشمنان سوریه جنگی روانی علیه ملت سوریه انجام می دهند و از جمله این جنگهای روانی دخالت زمینی در سوریه است. سوریه تا زمانی که به مقاومت خود ادامه دهد و ارتش عربی سوریه و هم پیمانانش موجود باشند، هیچ ترسی از نقشه های غرب که با هدف تجزیه این کشور طرح ریزی شده است، ندارد.

اولویت سوریه از بین بردن تروریسم است

شعبان با اشاره به اینکه اولویت ما از بین بردن تروریسم است، تاکید کرد دولت سوریه همیشه از گفتگوهای سیاسی برای حل بحران حمایت کرده است، اما مشکل در دیگران است، آنهایی که در رسیدن به راه حل سیاسی صادق نیستند.

مشاور رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه ما فقط به دنبال تمامیت ارضی سوریه و حفظ کشورمان هستیم، گفت هر تصمیمی درباره سوریه باید از سوی خود مردم سوریه اتخاذ شود. روسیه تلاش می کند  غرب را به این مسئله قانع کند که راه حل سیاسی تنها راه حل بحران سوریه است.

ابراز تعجب از برگزاری نشست نیویورک

بثینه شعبان همچنین از اعلام زمان برگزاری نشست نیویورک در هجدهم ماه جاری میلادی بدون وجود فهرست گروههای تروریستی یا فهرست یکپارچه گروههای معارض مطابق آنچه بر سر آن در وین توافق شد ابراز تعجب کرد.

وی اظهار داشت که روسیه با برنامه و صداقت برای حل بحران سوریه تلاش می کند، اما غرب تلاش می کند که آنچه را در میدان از دستیابی به آن ناکام بوده در میدان سیاست به دست بیاورد، اما موفق نخواهد شد. اگر غرب انگیزه ای قوی برای دست برداشتن از حمایت از تروریسم و حل بحران سوریه داشته باشد، کنفرانس وین یک و دو می تواند مبنایی برای ما باشد.

اختلافات بین معارضان و ناهماهنگی بین آنها

مشار اسد درباره کنفرانس معارضان در ریاض همزمان با برگزاری دو کنفرانس دیگر یکی در دمشق و دیگر در حسکه گفت نشست وین خواستار تهیه فهرستی یکپارچه از معارضان و گروههای تروریستی شد.  برگزاری این سه نشست نشان می دهد که بین معارضان هیچ هماهنگی نیست و هر کدام ساز خود را می زنند و بعید است که اینگونه نشستها مواضع معارضان را به یکدیگر نزدیک کند.

نشست معارضان در عربستان غیر دموکراتیک شایسته غرب نیست

شعبان گفت تهیه فهرست یکپارچه معارضان توسط نظام سعودی غیر منطقی و نادرست است. نشست معارضان در کشوری که نه پارلمان دارد و نه انتخابات شایسته غرب که ادعای دموکراسی و حمایت از حقوق بشر را دارد نیست.

هدف از حوادث جهان عرب تجزیه کشورهای عربی است

مشاور بشار اسد در بخش دیگری از گفتگوی خود با سانا افزود: آنچه در جهان عرب رخ داد نقشه های غربی ها با هدف فروپاشی و تجزیه کشورهای عربی است تا درگیری بین اعراب و اسرائیل به طور کلی به نفع دشمن صهیونیستی تمام شود و اعراب از فلسطین دست بردارند.

وی درباره اوضاع لبنان و انتخاب رئیس جمهور در این کشور هم گفت که انتخاب رئیس جمهور در لبنان مسائل داخلی این کشور است و ربطی به ما ندارد.

[ad_2]
Source link

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …