انتشار 120 کتاب با موضوع غدیر و امیرالمومنین علیه السلام توسط «دلیل ما»

انتشار 120 کتاب با موضوع غدیر و امیرالمومنین علیه السلام توسط انتشارات «دلیل ما» + لیست کتب

 

انتشارات دلیل ما در مدت 14 سال فعالیت با انتشار 800 مجله کتاب در حوزه معارف اهل بیت (ع) در موضوعات مختلف اعتقادی توانسته اس خود را جزء خدمت گذاران این حوزه معرفی  نماید.

 

این انتشارات تا کنون ده بار به عنوان ناشر نمونه برگزیده سال در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و همایشهای دیگر انتخاب شده و 26 کتاب برگزیده نیز در کارنامه خود دارد.

 

از فعالیت های اثر گذار این موسسه نشر کتاب به مناسبت های مهم مذهبی بوده که در طول  سال یادآور تاریخ اعتقاد اسلام در بستر شیعه است از جمله کتابهایی در موضوع رجب، شعبان، محرم، فاطمیه، غدیر و …

 

بر اساس گزارش های تاریخی از روز رحلت پیامبر (ص) تا پایان قرن اول هجری ثبت و تدوتن احادیث و تاریخ اسلام ممنوع اعلام گردید با این حال در طول 1400 سال گذشته بیش از 1000 عنوان کتاب مستقل درباره غدیر نوشته شده که همگی در تایید غدیر و انتشار خطبه و موضوعات مرتبط با آن است.

 

dd2

 

کتابشناسی غدیر
«غدیر در آیینه کتاب» یکی از کتاب های مهم و ارزشمند این موسسه است که به معرفی و کتابشناسی کلیه کتابهای چاپی و خطی در حوزه غدیر از قرن دوم تا پانزدهم هجری پرداخته است. این کتاب به معرفی 1080 عنوان کتاب مستقل در حوزه غدیر پرداخته و کتابشناس مرجع کتب غدیر به شمار می رود. جالب توجه است که کتب غدیر به 20 زبان مختلف به وسیله نویسندگان مخالف و موافق نوشته شده و این موضوع نشان از گستردگی و فراگیر شدن خطبه بی انتهای پیامبر در اثبات وصایت و ولایت علی(ع) در سراسر جهان است.

 

63 عنوان کتاب غدیر
«دلیل ما» در حوزه کتابهای غدیر با چاپ و انتشار 63 عنوان کتاب مستقل، از ناشران پرکار غدیر به شمار می رود، و توانسته است کتاب هایی تحلیلی، تاریخی، داستانی، کتابشناسی، برسی سلسله  اسناد و طرق حدیث غدیر، متن و ترجمه خطبه غدیر و…

 

تیراژ یک میلیونی
از جمله کتابهای ما می توان به کتاب«گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر» اشاره کرد که با هفتاد و چهار بار تجدید چاپ، تیراژی حدود یک میلیون نسخه به علاقه مندان غدیر تقدیم گشته است.

 

عنوان جدید
دلیل ما برای غدیر امسال نیز شش کتاب جدید دارد عبارتند از:
–    «غدیر برترین عید امت»تالیف: مهدی صدری، که در آن  احادیثی در فضیلت این عید برتر ، همچنین آداب این روز آورده شده است.
–    «تبلیغ غدیر در سیره معصومین(ع)» تالیف: محمد باقر انصاری، که تحلیلی بر شیوه های تبلیغ و دفاع از غدیر به وسیله چهارده معصوم می باشد.
–    «افضل الاعیاد» تالیف: مهدی صدری، به زبان عربی که ترجمه کتاب«غدیر عید برتر» است.
–    «غدیر عید برتر» تالیف : مهدی صدری، که در آن چهل حدیث در فضائل و آداب عید غدیر جمع آوری شده است.
–    «تجلی  غدیر در عصر حضور» کاری از موسسه غدیرستان کوثر می باشد و مجموعه مقالاتی در بیان ارتباط و محتوای اعتقادی آن با عصر ظهور امام زمان (ع) است.
–    « از غدیر تا الغدید» کاری از میرزا محمد کاظمینی بوده و کتابی است مشتمل بر چند مقاله از اساتید این حوزه در خصوص غدیر و جوانب مختلف تاریخی، تحلیلی، و اعتقادی آن.
–    «کرانه های غدیر» گروه مطالعتی مجمع نکوداشت غدیر نگاهی به ابعاد غدیر در آینه اسناد اهل سنت.

 

چند کتاب پر مخاطب
توجه مخاطبان به اینگونه مسائل عقیدتی- تاریخی است قابل اهمیت است. نوبت چاپ برخی از کتاب ها نمایانگر استقبال ازاین کتاب ها و توجه اقشار مختلف جامعه به مناسبت های مذهبی است از جمله:
–    گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر هفتاذ و چهار نوبت چاپ با تیراژ حدود یک میلیون نسخه
–    متن و ترجمه غدیر در آینه اسناد ،هشت نوبت چاپ
–    بلندترین داستان غدیر، هفده نوبت چاپ
–    حماسه غدیر، بیست و هفت نوبت چاپ
–    غدیر عید دعا و محبت، هفده نوبت چاپ

 

خبر قابل توجه این که دلل ما امسال نیز همچون سالهای قبل کتب غدیر را به مناسبت این عید بزرگ، با تخفیف ویژه به علاقه مندان خاندان ولایت و امامت تقدیم نماییم تا سهم کوچکی  درتوزیع کتب غدیر رابه خود اختصاص دهد.

 

دانلود لیست کتب ارائه شده :

دانلود

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …