آیت الله وحید خراسانی: از ما حساب خواهند كشيد كه با خون سيد الشهداء(علیه السلام) چه كرديد

آیت الله العظمي وحید خراسانی: از ما حساب خواهند كشيد كه با خون سيد الشهداء(علیه السلام) چه كرديد

 

به گزارش شفقنا، حضرت آيت الله العظمي وحيد خراساني در بيست و پنجمين اجلاسيه اساتيد سطوح عالي حوزه علميه قم با حضور بيش از هفتصد تن از اساتيد سطوح عالي و خارج در فاطميه دفترشان برگزار شد، اظهار داشتند: اگر حقايق مذهب شيعه بر مردم روشن شود، ريشه تمام افكار انحرافي را مي‌كند.

 

 

به گزارش شفقنا از روابط عمومي اجلاس اساتيد سطوح عالي حوزه علميه قم، حضرت آيت ‌الله العظمي وحيد خراساني حل معضل جريان‌هاي تكفيري را در سوره “عصر” دانستند و اظهار داشتند: طبق اين سوره مباركه، تمام بشريت در خسران و ضرر هستند مگر كساني كه اولا ايمان آورده‌اند و عمل صالح انجام داده‌اند كه اشاره به بعد فردي دارد و ثانيا يكديگر را به حق و صبر سفارش مي‌كنند كه به جنبه اجتماعي اشاره دارد.

 

ايشان افزودند: عمل به اين سوره به همان ترتيبي كه آمده دنيا را منقلب مي‌سازد؛ يعني اول بايد از خود شروع كنيم و بعد ديگران را به حق و صبر دعوت كنيم و علت اثر نكردن حرف‌ها اين است كه به دو امر نخستين عمل نشده است.

 

اين مرجع تقليد به جايگاه رفيع و رسالت سنگين اساتيد حوزه علميه اشاره كردند و گفتند: شما اساتيد فقه هستيد و در ابتدا بايستي جايگاه فقه را بشناسيد؛ فقه مذهب شيعه غوغايي از معرفت است و متصديان آن شماييد.

 

حضرت آيت الله وحيد خراساني با اشاره به روايتي از حضرت امام حسن عسكري(علیه السلام) اظهار داشتند: كسي كه از امام خويش جدا شده است، از كسي كه پدرش را از دست داده، يتيم‌تر و كفالت از او والاتر است و كار شما كفالت اين ايتام است و طبق اين حديث شريف هر يك از علماي امت كه يكي از اين يتيمان را از حيرت جهالت نجات بخشد در عرش اعلي همنشين پيامبر اكرم(علیه السلام) و اهل بيت(علیهم السلام) است.

 

ايشان افزودند: اگر حقايق مذهب شيعه بر مردم روشن شود، ريشه تمام افكار انحرافي را مي‌كند، ولي قرآن و ائمه معصومين محجوب به اوهام و اعمال ما هستند.

 

اين مرجع تقليد حكومت حضرت علي(علیه السلام) را حكومت واقعي اسلامي معرفي كردند كه دنيا را منقلب مي‌كند و اضافه كردند: با وجود اينكه تمام جهان آفرينش در اختيار امير مومنان بود، خوراكشان سه لقمه نان جو با نمك بود و مي‌فرمودند: اين طعام را مي‌خورم تا مبادا كسي در حجاز و يمامه باشد كه سفره من از او رنگين‌تر باشد. سپهسالارش، مالك اشتر هم وقتي مورد بي‌احترامي قرار مي‌گيرد، به مسجد مي‌رود و براي شخص توهين‌كننده طلب آمرزش مي‌كند.

 

حضرت آيت الله العظمي وحيد خراساني حوزه علميه را متعلق به خدا و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) دانستند و افزودند: حوزه به هيچ شخص و شخصيت و سياستي تعلق ندارد و بايد فاني در خدا و امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشد، راه اين است و همه مورد حساب دقيق قرار مي‌گيريد.

 

ايشان در پايان اظهار داشتند: از ما حساب خواهند كشيد كه شما با خون سيد الشهداء(علیه السلام) چه كرديد؟ همان امامي كه طبق روايتي از امام صادق(علیه السلام) هيچ ملكي در آسمان و هيچ پيامبري نيست مگر اينكه آرزو دارد خداوند به او اجازه زيارت قبر امام حسين(علیه السلام) را بدهد. خون سيد الشهداء ريخته شد تا اين دين و مذهب باقي بماند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *