آیت الله یثربی : از صدا و سیما شکوه داریم، به کدام محکمه شکایت کنیم ؟+ ویدیو

آیت الله یثربی : از صدا و سيما شكوه داريم، به كدام محكمه شكايت كنيم ؟+ ویدیو

 

اساس جمهوری اسلامی و بنای این نظام بر خون سیدالشهدا علیه السلام بر پاشده است، اما متأسفانه امروزه در صدا و سیما علیه خون سیدالشهدا علیه السلام مطالبی بیان می‌شود از جمله مطرح كردن نام افرادي كه با اساس عزاداري مخالفند و عاشورا را روز شادي مي‌دانند !

 

به گزارش «شیعه نیوز»، آیت الله یثربی از اساتید دروس خارج حوزه علمیه قم، همچون سنوات گذشته، در ظهر عاشورا و در میان جمعیت انبوه عزاداران سیدالشهدا (علیه السلام) به ايراد سخنراني و مقتل خواني پرداختند.
 
ایشان نخست با استناد به روایاتی معتبر، به بیان سیره‌ی ائمه‌ی اطهار (علیهم السلام) در احیای عاشورا پرداختند و اظهار داشتند: همه‌ی ائمه‌ی اطهار (علیهم السلام) از رسول الله صلی الله علیه وآله و امیرالمومنین علیه السلام تا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بر مصیبت سیدالشهدا علیه السلام گریستند و ما نیز وظیفه داریم این سنت حسنه را احیا نماییم و نگذاریم به هیچ وجه این شور و احساس کاسته شود و باید در برابر کسانی که با شبهه پراکنی در تضعیف این سنّت قطعی اهل بیت علیهم السلام می‌باشند، ایستادگی نماییم.
 
رئیس حوزه‌ی علمیه‌ی کاشان، سپس و از این زوایه انتقاداتی را متوجه صدا و سیما کردند و بیان نمودند: اساس جمهوری اسلامی و بنای این نظام بر خون سیدالشهدا علیه السلام بر پاشده است، اما متأسفانه امروزه در صدا و سیما علیه خون سیدالشهدا علیه السلام مطالبی بیان می‌شود از جمله مطرح كردن نام افرادي كه با اساس عزاداري مخالفند و عاشورا را روز شادي مي‌دانند! بنده به عنوان طلبه‌ای که با علوم اهل بیت علیهم السلام و مقاتل آشنا هستم، با این رویه‌ی صدا و سیما مخالفم و نمی‌دانم این شکایت را به کجا عرضه نمایم؟
 
 
ايشان تصريح كردند: از يك طرف يك روحاني به نفي فرزندي حضرت رقيه (عليها السلام) براي سيد الشهدا عليه السلام مي‌پردازند و از طرف ديگر بعد از اين برنامه روضه‌ي حضرت رقيه پخش مي‌شود؛ اين بيشتر به تمسخر شباهت دارد.
 
استاد دروس خارج حوزه علمیه‌ی قم، در بخش دیگری از سخنان خود، بیان نمودند: برای شناخت زمینه‌هایی که موجب عاشورا شد، باید به شناخت افرادی که در سپاه یزید بودند پرداخت، و عقاید و افکار آنان را باید خوب شناسایی نمود، ایشان سپاهیان یزید را به سه دسته‌ی مهم تقسیم نمودند و به تبیین هر یک پرداختند.
 
آیت الله یثربی در ادامه بیان نمودند، گروه نخست بیماردلانی بودند که تظاهر به اسلام و دینداری می‌کردند در حالی که هیچ اعتقادی به رسول الله صلی الله علیه وآله و قرآن کریم نداشتند و در صدد آن بودند که پس از شهادت رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) به مقاصد شوم خود دست یابند.
گروه دوم کسانی بودند که واقعاً ایمان داشتند، اما شناخت کافی نداشتند. به عنوان مثال قاتل حضرت علی اکبر (علیه السلام) در شب عاشورا یک ختم قرآن کریم را تلاوت کرد و یا اینکه ابن سعد از عبّاد و زهاد کوفه به شمار می‌رفت، این افراد که تعداد آنان نیز فراوان بود واقعاً ایمان داشتند و تظاهر به دینداری نمی‌کردند، اما حبّ دنیا، جاه و مال، چشم آنان را نابینا نمود و نتوانستند راه راست را شناسایی کنند، حضرت امام حسین (علیه السلام) نیز خطاب به آنان در روز عاشورا فرمودند که اندرون شما از حرام و مال شبهه پر شده است.
 
گروه سوم: افراد نادان و جاهلی بودند که حکومت هر حاکمی را می‌پذیرفتند و در برار هر حاکمی سر تعظیم فرود می‌آوردند؛ این گروه در فضا و محیطی رشد کردند که تمام آموزه‌های اسلام دگرگونی و منحرف شده بود و در چنین فضایی بود که ابن زیاد گفت من برای حکومت بر شما جنگ می‌کنم نه برای برپایی نماز و روزه.
 
آیت الله یثربی دامت برکاته، در بخش پایانی سخنان خود، فرازهایی از زیارت ناحیه‌ی مقدسه را قرائت نمودند و سپس قسمتهایی از مقتل اباعبدالله علیه السلام را خواندند.
 
در پايان و پس از عزاداري هيئات مذهبي، نماز ظهر عاشورا به امامت آيت الله يثربي دامت بركاته اقامه شد .
 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …