۲۸ دی ۱۳۹۶

نسخه آزمایشی

رای دادگاه عربستان علیه شهروندان قطیف

سلم گزارش می دهد :

به گزارش «شیعه نیوز»، در راستای صدور احکام انتقام‌جویانه دادگاههای عربستان علیه مخالفان در منطقه شیعه‌نشین الشرقیه این کشور، دادگاه جزایی ویژه ریاض دو شهروند القطیف را به خروج از اطاعت ولی امر، تلاش برای ضربه زدن به امنیت کشور، فتنه‌انگیزی، و مشارکت در تظاهرات شورشی محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، این دادگاه متهم ردیف اول را با این ادعا که وی به مقر پلیس تیراندازی و به سمت نیروهای امنیتی و ساختمان دادگاه القطیف بمب دست‌ساز پرتاب کرده است به اعدام محکوم کرد.

دادگاه جزایی ویژه ریاض همچنین متهم ردیف دوم را با این ادعا که وی دو بار با هدف تیراندازی به سوی نیروهای امنیتی سلاح حمل کرده و به سمت نیروهای امنیتی و ساختمان دادگاه القطیف  بمبهای دست‌ساز پرتاب نموده و شعارهای ضد دولتی سر داده است به ۲۵ سال حبس و ۲۵ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرد.

حرکت مردمی در استان القطیف عربستان در سال ۲۰۱۱ با مشارکت هزاران شهروند سعودی که خواستار اصلاحات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و آزادی زندانیان سیاسی بودند آغاز شد، اما مقامات سعودی با کشتار و سرکوب و بازداشت دهها نفر به مقابله با این جوشش مردمی پرداختند.

انتهای پیام/۶۵۴Source link

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به دلیل جلوگیری از ارسال هرزنامه ها لطفا به معادله امنیتی پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.