۲۵ آذر ۱۳۹۶

نسخه آزمایشی

دانلود کتاب و نرم افزار موبایل آشنایی با اصول دین – آیت الله العظمی حسین وحید خراسانی

دانلود کتاب آشنایی با اصول دین تالیف آیت الله العظمی حسین وحید خراسانی با فرمتهای jar و pdf

 

در مقدمه ی این اثر میخوانید : این مختصر به ملاحظه آشنایى با اصول دین نوشته شده است ; و چنان كه نور مراتبى دارد و نور آفتاب و شمع هر دو از مراتب حقیقتِ نور است، معرفت به اصول دینِ مبین اسلام هم مراتبى دارد، و این مختصر شمعى است براى پویندگان این راه در حدّ آشنایى با اصول دین، نه در حدّ تحقیق عمیق.

 

در این مختصر از نظر عقلى ، به وجوهى استدلال شده است كه مبتنى بر مقدّمات سهل تر باشد، و از نظر نقلى ، به منقولاتى استناد شده كه در كتب حدیث عامّه و خاصّه و تواریخِ معروف آمده است، و اخبار به آنها ـ هر چند ناقل ثقه یا آنچه كه نقل شده مورد وثوق بوده ـ مستند به مأخذِ نقل است .

 

و استضائه از انوار آیات و روایات در مبانى دین به این جهت است كه كتاب و سنّت ، بیدار كننده فطرت و مشتمل بر دقیق ترین قواعد حكمت است.

 

و در ترجمه روایات، خلاصه و مضمون قریب به مدلول حدیث آورده شده است، و به جهت مراعات جنبه عمومى ، از بیان بعضى نكات فنّى صرف نظر شده، و به ملاحظه اختصار ، تمام جهات مربوط به مطالب طرح نشده است.

 

 

دانلود نسخه موبایل با لینک مستقیم  |  لینک کمکی  [حجم = 2.8 مگابایت]

 

 

دانلود نسخه موبایل با لینک مستقیم  لینک کمکی  [حجم = 1.4 مگابایت] 

 

 

دانلود فایل متنی با فرمت پی دی اف با لینک مستقیم  لینک کمکی  [حجم = 1.5 مگابایت]

 

برای مشاهده متن کتاب در سایت رسمی دفتر حضرت آيت الله العظمى وحيد خراسانى اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط

2 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به دلیل جلوگیری از ارسال هرزنامه ها لطفا به معادله امنیتی پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.