اهانت بی سابقه شبکه سوم سیما به مرجع عالیقدر جهان تشیع + واکنش‌ها

اهانت بی سابقه شبکه سوم سیما به مرجع عالیقدر جهان تشیع + واکنش‌ها

 

در هفته ای که گذشت، طنز خنده بازار با پخشِ یک هجوِ بی معنا و بی دلیل موجبِ شگفتی و آزار قلوبِ شیعیان گردید و در برابر چشمانِ متعجبِ همگان، برنامه ای را به تصویر کشید که در آن، روایتِ زندگانیِ والدین شریف آیت الله مقدس اردبیلی رضوان ا.. تعالی علیه به تمسخر و هجو کشیده شد.

 

اعتدال: در این نمایشِ تامل برانگیز نشان داده شد که روزی مردی یک سیبِ بی صاحب یافته و به سبب خوردنِ آن و جلبِ رضایتِ صاحبِ باغ سیب و حلالیت گرفتن از او ناچار شد به ازدواج با دختر زشت روی صاحب باغ تن دهد و الی آخر ….تا پایانِ داستانِ ازدواجِ پدر شریفِ مرحوم مقدس اردبیلی و والده ی مکرمه ی ایشان….. ( البته با مایه های به اصطلاح طنز).

 

احمد بن محمد اردبیلی نجفی، معروف به «مقدس» یا «مقدس اردبیلی» و «محقق اردبیلی» از بزرگترین علما و مفاخرحوزه های علمیه ی شیعه و از اولیائی است که در زمان حیاتِ طیبه ی خود به محضر حضرت صاحب الزمان ارواحنافداه شرفیاب شده اند. این عالم بزرگ شیعه که معاصر شیخ بهایی و متولد اردبیل است از شاگردان علامه جلال‌الدین دوانی می باشد.

 

یکی از مشهورترین وقایعِ تاریخِ شیعه و درخشان ترین مدال های افتخارِ شیعیانِ جهان، واقعه ی ازدواج والدینِ مکرم و مکرمه ی ایشان است. این ازدواجِ خجسته، الگویی است کامل از عقاید حقه ی شیعه در زمینه ی رعایت حقوق بشر و اهمیت به حق الناس و توجه به پاکداشتِ رزق و روزی.این ازدواجِ افتخارآمیز، به قدری نزد شیعیان معروف و مشهور است که زندگینامه‌ی مقدس اردبیلی در هیچ کتابی و منبر و منبعی درج و نقل نمی شود الا این که واقعه ی ازدواج والدین پارسای ایشان نیز بیان می شود.

 

حاصل این ازدواج الهیِ ، فرزندی نیکو بوده است که در تمام کشورهای اسلامی به «مقدس اردبیلی » شهرت یافته و در سرتاسر عمر در نهایت زهد و وارستگی زیست.مقدس فقیهی بود که یک روز دلو آب را به چاه انداخت تا وضو سازد و دلو پر از طلا بالا آمد اما مقدس دوباره دلو را به چاه افکند وگفت خداوندا من آب می خواهم نه طلا.

 

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران؛ انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های مختلف در نامه ای به سید عزت ا… ضرغامی از وی به خاطر وقاهت برنامه خنده بازار در اهانت به عالم بزرگ اسلام جناب مقدس اردبیلی انتقاد کردند.

 

متن این نامه به این شرح است::

جناب آقای سید عزت ا… ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما

سلام

سلامی پر از سکوتِ حاکی از تعجبِ مملو از اندوهِ سرشار از اعتراض. سکوتی که دیگر راه نفس را گرفته. سکوتی که سرشار از ناگفته هاست.

 

شاید باید به سبک و سیاق سید محمد انجوی‌نژاد در ابتدا از شما حلالیت بطلبیم و بعد فریاد بزنیم و تندی لحن‌مان را به پای جوانی‌مان بگذاریم.

 

حلالتان نمی کنیم و مطمئنا خون شهدا هم گریبان شما را خواهد گرفت و ما از روح ملکوتی حضرت امام عذرخواهی می کنیم و به پیشگاه حضرت صاحب الامر(عج) و نائب بزرگوارش عذر تقصیر می آوریم و طلب عفو می کنیم. آری؛ دیوار بغض سکوتمان شکسته و بغض انقلابی مان از تفکرات ماکیاولیستی حاکم بر استراتژی مدیران حوزه مسئولیتی جنابعالی راه گلویمان را بسته است.

 

چرا به بهانه مبارزه با ماهواره، برنامه هایی از رسانه ملی پخش می شود که در برخی از موارد به مراتب مخرب تر و مسموم تر از تولیدات ماهواره ای است؟ نتیجه چنین عملکردی غیر از هدر رفت بیت المال مسلمین و تخریب فرهنگ چیست؟ اگر منکرید و یا دچار نیسان و فراموشی شده اید بد نیست یادآوری تان کنیم مجموعه تلویزیونی “فاصله ها” که ترویج هرزگی و فساد اخلاقی بود و یا “تا ثریا” و زنی چادری که پول نزول کرد و چادرش باعث قتل همسرش شد.

 

راستی ماحصل فعالیت های دوره مسئولیتی تان بجز چند برنامه انگشت شماری که شاید به تعداد انگشتان دو دست نرسند؛ چیست؟ اگر برنامه ها و سریالهای خوبِ مثل مختارنامه و برنامه راز و ثریا را کنار بگذاریم ره توشه مسئولیت تان از گذرگاه مسئولیت خطیر بر ریاست دانشگاه عمومی صدا و سیما چیست؟

 

اگر گزارش های منتشر شده در جراید که از پرداخت های میلیونی به “مثلا هنرمندانی” که در شب سال تحویل 90 مهمان رسانه ملی بودند حقیقت داشته باشد، شما چگونه می توانید در برابر شهدا پاسخگو باشید؟ و مگر آن پول های بیت المال از آن شما و مدیران تان است که به آقای کذا و کذا آن قدر میلیون برای حضور چند دقیقه ای جلوی دوربین هایتان عطا می کنید که میانگین آن مبالغ از میانگین درآمد سالیانه یک کارگر ساده و مظلوم و نجیب و کم توقع و بی ادعا بیشتر است؟ و مگر این “مثلا هنرمندان” چه گلی به سر این مملکت و این انقلاب زده است که اینگونه توسط بیت المال مسلمین باید پروار شوند.

 

چرا در رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران و در ایام عید بزرگ مسلمانان باید به اعاظم دینی و کسانی همچون جناب مقدس اردبیلی توهین شود و دینداری آن عزیز در برنامه به ظاهر طنز “خنده بازار” به سخره گرفته شود؟ چطور است که سازندگان حقیر و کوته فکر این برنامه به خود اجازه داده اند که ماجرای ازدواج این عالم بزرگ اسلام را به باد استهزا گرفته و در آن سازمان عریض و طویل هیچکس حتی معترض شان هم نشده است؟ آیا غیر از این است که مدیران شما در خطاهای گذشته و انتقادهای قبلی که از طرف مومنین به این برنامه غیر اخلاقی شده بود یا روزه سکوت گرفتند و یا به دفاع از این لودگی ها در آمدند؟

 

به نظر می رسد وقت آن رسیده است که در تصمیم گیری و برنامه ریزی های خرد و کلان رسانه ملی تجدید نظری جدی صورت گیرد. و ضروری است که جناب عالی و مدیران ارشد سازمان به صورت رسمی در برابر مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی از ساحت مقدس حضرت بقیت ا… الاعظم(روحی و ارواح العالمین له فداه) و نائب برحق شان حضرت آیت ا… العظمی امام خامنه ای(دام ظله علی رئوس المسلمین) عذرخواهی کرده و مسئولین مسامحه کار دست اندر کار تولید، ساخت و پخش این برنامه موهن را بازخواست نمایید و نتیجه را به عموم مومنین اطلاع دهید. شاید این اقدام فتح بابی شده و بتوان از این پس نظارت دلسوزانه ای بر تولید برنامه های آن سازمان داشته باشید.

 

به جا ست که شخص جناب عالی و مدیران ارشد و اجرایی حوزه مسئولیت تان از نظرات اندیشمندان دلسوز و مومن بیش از همیشه بهره برده و نسبت رسانه و اخلاق را باز تعریف و در استراتژی های مدیریتی خویش به امر اخلاق اسلامی عمل نمایید و بخاطر داشته باشید که توسل به هر وسیله ای برای نیل به اهداف حتی مقدس در تباین و تضاد مطلق اخلاق و معارف اسلامی ست.

 

همچنین بخاطر خطاهای خرد و کلان، اثرات مخرب تولیدات نامطلوب و اسراف بیت المال به درگاه احدیت دست تضرع برآورده و پیشانی توبه بر خاک ندامت بسایید، باشد که حکیم عزیز و قادر متعال از سر قصور و کوتاهی و کم کاری هایتان در سال های مسئولیت، درگذرد و در روزی که جز عمل صالح ره توشه بندگان نیست دست تان از هیچ انباشته نباشد و در برابر امام و شهدا شرمنده تر نشوید.

 والسلام علی من اتبع الهدی

 

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه محقق اردبیلی

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم و فنون خرمشهر

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهیدچمران اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعت نفت اهواز

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد اهواز

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

دکتر سعید قماشی :استبداد در تربیت دینی، داعش ایجاد می کند / امکان تکرار روش معاویه وجود دارد

[ad_1] سلم گزارش می دهد : شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -« …

29 نظر

 1. لطفا” براى اخبارتان تاريخ هم بگذاريد. خبريى كه تاريخ توليد و رخداد آن ثبت نشود ارزش خبرى ندارد.

 2. منم پخش زنده اون قسمت خنده بازار رو دیدم،واقعا متاسفم که بعد از این توهین بزرگ به اسلام ومرحوم مقدس در سیمای به اصطلاحااسلامی هیچکس از مسئولان حاضر به عذر خواهی نشد……

 3. من اصلا ازین مجموعه خوشم نمیاد و خیلی کم پیش اومده که ببینم ولی فکر کنم این قسمتی که میگید رو دیده باشم
  بر فرض که نشون داده باشند
  اولا آیا واقعا فکر میکنید هدف سازندگانش مسخره کردن این شخصیت بوده؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
  دوما من عمرا با دیدن این یاد این شخصیت نیوفتادم

  • اولا این که چون شما «به یاد این شخصیت» نیفتادید دلیل نمیشه که این توهین نباشه.
   ممکنه یکی پدر شما رو مسخره بکنه ولی شما متوجه نشید، این دلیل بر مسخره نشدن پدر شما میشه؟؟
   و این که اره، به نظر من تنها هدف مسخره کردن بوده. و الا چرا باید در یک برنامه طنز این داستان بازگو بشه. و نه هر برنامه طنزی، برنامه به شدت بدآموز «خنده بازاز». طنز مسخره کردن مشاغل و شکوندن قبح زشتی ها و قانون شکنی ها، و بعد خندیدن به اونها نیست.

 4. فقط میتونم بگم متاسفم برا صدا سیمایی که ارزش های انسانی را فدای خنده میکند.و با نمایش هر آثار کم محتوایی نه تنها روشنگر و ارزشی نیست بلکه…
  این برنامه با توهین و مسخره کردن و هر چیز دیگر آیا معرف معارف اهل بیت علیهما السلام یا …؟

 5. سید مصطفی

  سزای کارتون را امام عصر (عج) خواهد داد .

 6. salam man nadidam ,vali az sgenidanesh narahat shodam

 7. چرا ميگيد عوامل اون مجموعه . . .
  همه عوامل اون مجموعه مثل خيليا اصلا از اين داستان خبر نداشتن. به جه حقي به همه سازندگان اون برنامه توهين مي كنيد ؟
  شور داري ؟ هيجان داري ؟ غيرت ديني داري ؟ آفرين. اما عدالت هم يادتون نره. واقعا كه …
  كيا نشستن اين نامه رو نوشتن ؟ كيا اين و امضا كردن ؟
  اگه علي به عدل معروفه واسه اينه كه در اوج عصبانيت عادل بود. در اوج شادي عادل بود. در اوج ناراحتي عادل بود. هميشه عادل بود ، هميشه.
  اگه امام علي بود چيكار ميكرد ؟ مطمئن باشيد همشون رو با اين لحن خطاب نميكرد .

  • کاملا درسته . تشکر از دقتت

   • عجب !!!!!!!!!!!!!!!
    از کجا معلوم که خبر نداشتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بعدشم بدلیل عدم اطلاعات شما از حوزه هنری باید به عرض شازده برسونم که همه عوامل از کارگردان تا طراح دکور از جریان و داستان فیلم آگاهی کامل دارند یا خواهند داشت / ضمن اینکه داستان کپی داستان ولادت مقدس اردبیلیه / پس بی غرض نبوده/ حالا بقول شما اصلا اون طراح دکور خبر نداشته!!!!!!
    کارگردان و…. که اطلاع داشتن اونا نباید عذر خواهی کنن؟؟؟؟؟؟؟؟
    / پس بیش از حد باید حق داد….

 8. چرا میگید توهین شده ؟
  این داستان و نوع اتفاقاتش رو من از بچگی به چند شکل شنیدم ولی اشاره ای به عالم شما نداشت . خیلی از اتفاقات زندگی ما شبیه به همه . ولی دلیلی نداره همه چیز رو توهین تلقی کنیم.

  • مسئله اینه که نباید با بعضی چیزا شوخی کرد.
   مثل رئیس جمهور یه مملکت. بعضی چیزا وزن دارن و وقتی وزن شون از بین بره وزن خیلی چیزای دیگه که وابسته به اون هستن هم از بین میره.
   مثلا اگه با رئیس جمهور شوخی بشه، خب صد البته به وزیر هاش راحت تر شوخی میشه.
   و این شوخی مقدمه ای برای از بین رفتن وزن ریاست جمهوری در چشم مردم هستش و بعد از این شوخی ها به دلیل شکسته شدن شأن و منزلت و قبح این مقام، طبیعتن بعدش باید منتظر شنیدن توهین هایی باشیم که همین اتفاق هم تو ایران افتاد.

 9. من که کلابه این برنامه نگاه نمیکنم.ولی از برنامه ای که اساسابامبانی اسلام سازگاری نداره وعمل حرام تمسخرروتوجامعه ی اسلامی ترویج میده هیچ بعید نیست که علماروهم به بادتمسخربگیره.واقعامتاسفم.

 10. مملکت ما قرار بود اسلامی باشه که نشد اینم رویش.به جا بود که روحانیون به جای گوشه نشینی اعتراض میکردند. ما خون ندادم که خون جگر بخوریم .حتی اگر نمیتواند اعتراض کنید در دل با انها نباشید.
  تمسخر کارخوبی نیست چه جناب مقدس اردبیلی رضوان الله تعالی باشد یاخرم سلطان.خدا مسخره کنندگان را دوست ندارد.صدا و سیمای ایران مایه بداموزی و بی دینی و وقت گذرانی است.همه فیلم ها یا دعوا و اعصاب خوردی است یا عاشقی و…
  پس از کجابنالیم وبه کجاپناه آوریم وقتی گوش شنوا وچشم های بینای نیست….اگرنویسنده ای قسمت برنامه خنده بازار مشکل دارد چطور پشت صحنه اش کسی مخالفت نکرد.اگراین داستان اشاره به زندگی مقدس اردبیلی ندارد چرامطابق با زندگیایشان است.لطفا عاقل باشید وگرنه جواب خدا را باد بدهید…………………زبون دراز

 11. هر دم از این باغ بری می رسد…
  اللهم عجل لولیک الفرج

 12. از سبک و سیاق نامه معلوم بود که نویسندگان ان شهرستانی اند

 13. من اون قسمت این برنامه رو ندیدم ولی واقعا تاسف باره اصلا ما توی یک کشور اسلامی باید به جای مسخره کردن مردم یا برنامه های تلویزیون سعی کنیم برنامه ای بسازیم که به ایمان و اعتقاد بچه هامون ضربه نخوره سینمابدتر از تلویزیون البته فیلم های خوب و عالی هست ولی خیلی کمه ما همه یه روزی باید جوابگوی اعمالمون باشیم به امید ظهور آقا
  اللهم عجل لولیک الفرج

 14. این همه پشت پرده به اهل سنت توهین میشه ککتونم نمی گزه حالا به یه عالمتون توهین شده چرا این قدر گر گرفتید؟

  • مسخره کردن کلا بده و اونایی هم که اهل سنت رو مسخره می کنن باید ازشون عذرخواهی کنن. اگه شیعه هستن، توی تشیع مسخره کردن جایی نداره. برن از رفتار اهل بیت یاد بگیرن.

   و این که این دو تا ربطی ندارن. به عالم ما توهین شده پس باید اعتراض کنیم. ما روی علمای خودمون تعصب داریم، نه از روی جهل و حماقت، از روی ارادتی که به اهل بیت داریم و داشتن.
   و الا عالمی توی تشیع عالم نمیشه مگر این که به ارادتش به اهل بیت باعث عالم شدنش شده باشه.

   به این همه پدر توی دنیا داره توهین میشه،‌بعد اگه به پدر شما توهین کردن میگید خب این هم یه توهین دیگه به پدرای دنیاس؟

 15. خداوندمتعال انشاالله همه ما رو و مخصوصا مسئولین رو هدایت کنه..اللهم عجل ولیک الفرج.

  • وظیفه خدا نیست که بیاد این ها رو هدایت کنه، وظیفه ما بچه شیعه هاس.
   اگه ادعای شیعه بودن مون میشه باید ما بریم جلوی این کارا رو بگیریم و قبل از اون باید بریم این مناصب و مشاغل رو پر کنیم که دیگه اصلا فرصتی برای بروز این اتفاقا پیش نیاد.
   بی عرضگی خودمون رو نندازیم گردن خدا.

 16. سلام
  دوستان عزیز توجه کنید به این نکته که همه ی ما میدونیم که فیلم سازان ما خوبند و بیگناه اما اونا ناخواسته فریب دشمن رو میخورن و این دسته فیلم ها یک شبیخوون فرهنگی که توی ناخداگاه ذهن کودکان ما تاثیر منفی داره و باید با نقد سازنده کمک کنیم که از ساختن اینگونه فیلم ها جلوگیری بشه،دوستان عزیز ما تنها با ساختن این فیلم ها خنده به روی لبان دشمن میاریم و بس. با تفکر فیلم بسازیم.

  • وا عجباااااااااااا!!!!!1

   بی گناه؟ فریب دشمن؟؟؟؟؟؟ هه! خنده دااااااااااااااارههههههههه

 17. یه سوال:
  شما از کجا این قدر مطمئنید که همه جنابان فیلم ساز ما خوب و بیگناه هستن؟
  مثه این که شما اصلا تلویزیون نمی بینی یا سینما نمیری؟ (اگر هم نمی بینی و یا نمیری دلیل نبودنش نیست!!!)
  گناه و بدی از این بالاتر که با اخلاق و رفتار اجتماعی زننده شون دارن بچه های مردم رو از راه به در می کنن و دین شون رو به باد میدن؟
  توی جشنواره های مختلف به هر ظاهری و تیپی ظاهر میشن و از این گناه بالاتر چی می خواید که علنا و رسماً با فرهنگ و دین مردم دارن دشمنی می کنن؟

 18. مردم باید بیدار شن.
  خدا رو ناظر ببینن
  اهل بیت رو ناظر ببینن
  درک کنن که خدا و اهل بیت ناراحت میشن وقتی می بینن انسانی به گمراهی کشیده میشه و غصه می خورن برای هدایت نشدنش
  خدا که مالک همه چیزه، به ما نیاز نداره که بخوایم نماز بخونیم و عبادت کنیم و روزه بگیریم و هر کار دیگه،
  این کارا برای رشد خود ماست. برای تقرب هر چه بیشتر به اون خدایی که برای گناه کردن ما غمگین میشه. خدا مهربونه. از چیه خدا می ترسیم؟ باید با خدا دوست بشیم. اون از هر بخشنده ای بخشنده تر هستش.
  با دل صاف ازش بخواید.

 19. حمید ابراهیمی

  خداوند مسئولین این برنامه و کسانی مه این برنامه را دانسته یا نداسته اجرا کردند لعنت کند
  کسی هم که اسلام واقعی را معرفی می کند به او توهین می کنند و صدا سیما را در اختیار فلاسفه قرار می دهند آقای ضرغامی باید از این همه برنامه موهن که در صدا و سیما بخش می شود مثل رستاخیز و …خجالت بکشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *