۲۹ دی ۱۳۹۶

نسخه آزمایشی

دفاع ابوذر از اهل بیت پیامبر علیهم السلام

شرح حال اصحاب حضرت امیر المومنین علی علیه السلام : ابوذر غفاری : دفاع ابوذر از اهل بیت پیامبر علیهم السلام

 

ابوذر هرگز در راه حق از سرزنش ملامت كنندگان نهراسيد و در راه ايمان و عقيده راستين خود در مواجهه با دشواري ها و در مقابله با تبعيض ها كمترين انعطافي از خود نشان نداد و هرگز تزلزلي به اراده استوار او راه نيافت. وي به تمام پيمان ها و تعهدات خود در قبال اسلام و شخص نبي اكرم صلي الله عليه و آله وفادار ماند. او به همه دستورها و وصاياي رسول خدا صلي الله عليه و آله عمل كرد، و تا آخرين لحظه زندگيش از اين روش عدول نكرد. وي يكي از حواريوني بود كه تا آخر عمر از سيره سيدالمرسلين صلي الله عليه و آله منحرف نشد. او در بيشترين جنگ هاي عصر رسالت در ركاب پيامبر اسلام عليه كفار و مشركان شمشير زد و پس از رحلت آن بزرگوار نيز بر اساس سفارش هاي آشكار و نهان پيامبر خدا صلي الله عليه و آله از ملازمان راستين اميرمومنان عليه السلام بود و آشكارا مناقب و فضايل اهل بيت پيامبر صلي الله عليه و آله را ترويج مي كرد. وي به راستي مصداق حديث معروف پيامبر اسلام بود كه فرمود: «در زير آسمان كبود و در پهنه زمين، راستگوتر از ابوذر يافت نمي شود» ابوذر با برخورداري از چنين معناي بي نظيري به نشر معارف آل پيامبر و ترويج و تحكيم منزلت آنان پرداخت و در گرايش مردم به اهل بيت نقش مهمي ايفا كرد.

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. آسیابانی

    شیعه یعنی ابوذر و سلمان
    ابوذر رحمت الله علیه کسی بود که در مقابل ظلم حاکم وقت تسلیم نشد، او آزاده بود، آزاده زیست و آزاده در راه حق به شهادت رسید
    ان شاء الله که در شیعه بودن بتوانیم ابوذر و سلمان را الگوی خویش قرار داده و از امام زمان خویش دفاع نماییم.

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به دلیل جلوگیری از ارسال هرزنامه ها لطفا به معادله امنیتی پاسخ دهید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.